Projekta mērķis ir atjaunot dabisko ūdens līmeni projekta vietās – augstā purva biotopos, kurus ir ietekmējusi nosusināšana – tādējādi aizsargāt Eiropas un Latvijas nozīmes purva biotopus, augus un dzīvniekus.

Skolēni klausās par purvu vērtībām 15.03.2011 00:00

9. martā Purvu projekta komanda viesojās Salas vidusskolā, lai stāstītu par purvu vērtībām  un atklātu izstādi "Purvu noslēpumi".

Semināra ievadā skolēnus, skolotājus un Purvu projekta cilvēkus uzrunāja Salas vidusskolas direktore Janīna Riška. Pēc uzrunas skolēniem bija iespēja noskatīties filmu studijas ELM MEDIA sagatavoto filmu "Stāsts par purvu" no stāstu cikla "Pieci stāsti par dabu".

 

 

Semināra otrajā daļā projekta vadītāja Dr.biol. Māra Pakalne stāstīja par purvā sastopamajām vērtībām, purva augiem, dzīvniekiem un to, kā purvi veidojas. Salas vidusskolas tuvumā atrodas Rožu purvs, par kuru skolēniem bija iespējas uzzināt vairāk.

Lai pārbaudītu, cik uzmanīgi skolēni klausījušies stāstā un skatījušies filmu, purva informācijas koordinatore Daiga Brakmane rīkoja viktorīnu. Atbildot uz dažādiem jautājumiem par purviem un to vērtībām, pirmo vietu ieguva divas Salas vidusskolas skolnieces, kas pavasarī varēs doties ekspedīcijā uz purvu kopā ar purvu pētniekiem.

Semināra noslēgumā tika atklāta foto izstāde "Purvu noslēpumi", kas Salas vidusskolas Mazajā skolā būs apskatāma līdz 18. martam.


Pievienotie attēli

Pievienotie faili

Viktorīna
Autors: Daiga Brakmane

Pievienotās galerijas

Skolēnu seminārs Salā

Projektu finansē

Augstie purvi LIFE08 NAT/LV/000449

Projekts "Augstā purva biotopu atjaunošana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā"

 

Norises laiks: 2010. gada februāris - 2013. gada augusts
Finansētājs: Eiropas Komisijas LIFE+ programma
Izpildītājs: Latvijas Universitāte
Sadarbības partneri: Latvijas Dabas fonds un nodibinājums "ELM MEDIA"
Līdzfinansētāji: Latvijas vides aizsardzības fonds un SIA ”Rīgas meži”

Projekta filma "Purvu noslēpumi"

 

 

Izstāde

 

Ogres fotokluba sagatavotā foto izstāde "Purvu noslēpumi" ceļo pa visu Latviju. 

Lai pieteiktos izstādes izvietošanai kādā piemērotā vietā (skolā, bibliotēkā, kultūras namā vai kur citur), lūdzu, sazinieties ar projekta darbiniekiem.