Projekta mērķis ir atjaunot dabisko ūdens līmeni projekta vietās – augstā purva biotopos, kurus ir ietekmējusi nosusināšana – tādējādi aizsargāt Eiropas un Latvijas nozīmes purva biotopus, augus un dzīvniekus.

Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā fotoizstāde 16.08.2011 10:39

No 2.augusta līdz septembra sākumam Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas izstāžu zālē var apskatīt savdabīgi noformētu ceļojošo fotoizstādi „Purvu noslēpumi”. Tā ir tapusi Eiropas Komisijas LIFE+ programmas projekta "Augstā purva biotopu atjaunošana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā" ietvaros.

Latvijas purvi glabā brīnišķīgas dabas vērtības. Tās ir vietas, kur patverties tikai purva videi pielāgotajiem augiem un dzīvniekiem. Četros aizsargājamos Latvijas augstajos purvos- Melnā ezera purvā, Rožu purvā, Aklajā purvā un Aizkraukles purvā un mežos - 2010. gadā sākta to vērtību apzināšana un atjaunošana.

Fotoizstāde stāsta par šo Latvijas purvu vērtībām un to aizsardzību, tajā izmantotas fotogrāfijas arī no Velsas, Vācijas un Slovākijas, lai parādītu purvu daudzveidību Eiropā. 
Fotoizstādi sagatavojis Ogres fotoklubs, fonā skan putnu balsu
 ieraksti.


Pievienotie attēli

Birkas

D6

Projektu finansē

Augstie purvi LIFE08 NAT/LV/000449

Projekts "Augstā purva biotopu atjaunošana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā"

 

Norises laiks: 2010. gada februāris - 2013. gada augusts
Finansētājs: Eiropas Komisijas LIFE+ programma
Izpildītājs: Latvijas Universitāte
Sadarbības partneri: Latvijas Dabas fonds un nodibinājums "ELM MEDIA"
Līdzfinansētāji: Latvijas vides aizsardzības fonds un SIA ”Rīgas meži”

Projekta filma "Purvu noslēpumi"

 

 

Izstāde

 

Ogres fotokluba sagatavotā foto izstāde "Purvu noslēpumi" ceļo pa visu Latviju. 

Lai pieteiktos izstādes izvietošanai kādā piemērotā vietā (skolā, bibliotēkā, kultūras namā vai kur citur), lūdzu, sazinieties ar projekta darbiniekiem.